Kurzy vaření

Máte pocit, že by to chtělo jíst zdravěji? Nebo jen hledáte do vaření novou inspiraci? Pojďme spolu objevovat něco nového. Nabízím kurzy vaření podle individuální domluvy. Můžeme se sejít u nás nebo u vás doma, uspořádat společné vaření a večeři na naší zahradě apod.

Pojem makrobiotika je sice původem z Asie, ale svým individuálním přístupem vlastně souzní s tím původním v každém koutě světa. To, co objevujeme, je tedy naše původní tradice. Objevujeme cestu k sobě, ke svým individuálním potřebám, které se mění podle ročních období, počasí, pracovní náplně a momentální kondice a zdraví.

Naší výhodou dnes je, že můžeme využívat cenné nepůvodní potraviny, jako třeba mořské řasy, sezam, dýně, kukuřice, fazole. Zároveň se však dnes můžeme cítit pod tlakem reklam, kamarádů a rodiny, kteří si žádné změny momentálně nepřejí. I při návštěvě prodejny zdravé výživy jsme v obklíčení lákavých obalů trochu lepších sladkostí. A v obchodě to právě celé začíná. Nákup rozhodne o tom, co budeme v příštích dnech jíst.

Ke zdravému vaření patří aspoň malý záhonek na vlastní zahradě, balkóně nebo okenním parapetu. Je příjemné doplňovat jídlo vlastnoručně vypěstovanou sezónní zeleninou. Ale i divoká příroda se nám na každém kroku nabízí svými poklady. Kontakt: kamcitko@gmail.com