Dobrooběd


PROČ JÍME TAK, JAK JÍME?
Zjistili jsme, že rádi jíme podobně, jako jedli naši předkové, tzn. jídlo založené hlavně na obilovinách, luštěninách, zelenině. Cítíme se po tomto jídle dobře. Daří se nám postupně zbavovat různých zdravotních problémů. Když teď přijde něco lehčího, zatím jsme si vždy dokázali poradit bez léků. Pomůže nám hlavně úprava jídelníčku, případně využíváme přírodní prostředky k léčbě…
 Naše strava je nám tak opravdu lékem, a lék naší stravou .

Raději jíme jídlo, o kterém víme, že nám pomáhá než to, které „jednou za čas neuškodí“.
Naučili jsme se lépe vnímat své tělo, být k němu hodní
a reagovat na jeho signály.

BIO? MÍSTNÍ? A CO MOŘSKÉ ŘASY?
Snažíme se upřednostnit místní potraviny, jsou-li k dispozici, nejlépe v BIO kvalitě. Rádi také využíváme divokou zeleninu a jedlé květiny. Mají často více vitamínů než třeba vyšlechtěné saláty.
 Vaříme i s mořskými řasami, protože to jsou ze všech potravin na světě největší zdroje minerálů. Ty oceníme nejen při jejich akutním nedostatku. Žijeme v době, kdy se setkáváme s chemií v ovzduší, vodě i potravinách, s elektrosmogem… tyto faktory nám minerály ubírají. A tak nám je mohou pomoci navrátit právě mořské řasy. Navíc jsou na talíři opravdovou lahůdkou.
 
CO ZNAMENÁ JÍST DLE ROČNÍHO OBDOBÍ?
Protože v zimě spíš potřebujeme zahřát a v létě ochladit, jíme potraviny, které nám s tím pomáhají. V zimě tedy vede kořenová zelenina (mrkev, petržel apd.), v létě zase listová, na podzim se těšíme např. na dýně. Využíváme tedy to, co právě v daném období zraje či co lze přes zimu uskladnit.
To se týče i ovoce. Rádi smlsneme jablíčko, ale takové banány necháváme lidem v tropech, kteří se dokážou s tolik ochlazujícím efektem tropického ovoce vyrovnat.
Co se týče úpravy jídla, v létě skoro vůbec nepečeme, zato využíváme rychlejší úpravy potravin, naopak v zimě vaříme déle a s větším množstvím oleje.

MŮŽETE TO ZKUSIT TAKÉ!
Pokud máte chuť vyzkoušet uvařit si takové jídlo, rádi Vás přivítáme u nás doma
nebo se můžeme domluvit např. na vaření ve skupině či u Vás doma.
Kontaktovat nás můžete na našem webu WWW.NASESVETY.CZ.

KOMU TÍM PŘISPÍVÁTE?
Svou účastí na Dobroobědě přispíváte jednak nám na přípravu jídla, ale také na o.p.s. Sdílení., čímž podporujete domácí hospicovou péči, konkrétně půjdou peníze na platy zdravotních sester a lékařů.
O.P.S. SDÍLENÍ je nezisková organizace, jež pomáhá seniorům, zdravotně postiženým, nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám žít co nejkvalitnější život. Mohou tak zůstat doma, pokud chtějí a mají k tomu vhodné zázemí.
Pokud byste chtěli podpořit tuto organizaci ještě vyšší částkou, můžete to učinit zasláním peněz na účet veřejné sbírky - ta je právě oficiálně zaregistrována (u krajského úřadu) za účelem podpory domácí hospicové péče:
100011997/7940
SRDEČNĚ DĚKUJEME!

TĚŠÍ NÁS POOBĚDVAT S VÁMI!